40-годишен дебранец приведен за полов напад на дете

Од:

Полициските службеници од Одделението за внатрешни работи во Дебар, приведоа дебранец како можен сторител на полов напад врз дете.

– Денеска во ОВР-Дебар, приведен е Б.Ф.(40) од Дебар кој претходно е пријавен како можен сторител на казнените дела „полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“ и „прикажување порнографски материјал на дете“. По целосно расчистување на случајот, ОВР Дебар ќе поднесе соодветна пријава, изјави Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи од Охрид.

Би можело да ве интересира

Притворена дебарчанка која го тепала своето дете и го терала да питачи во Струга

А1он

Кривична пријава за кочанчанец кој го терал своето дете да краде

А1он

Притвор за 72-годишник осомничен за полов напад врз дете

Петгодишно момче од САД почина од Ковид-19, родителите мислеле дека има труење со храна

Жарко Настоски

Полов напад над малолетник, таткото го пријавил случајот

Тетовската полиција истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи