lekarka

Македонија

Приведена лекарка во Куманово поради сомнение за примање поткуп и злоупотреба на службена положба

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведена лекарка во Куманово, поради сомнение за примање поткуп и злоупотреба на службена положба. „Денеска (22.09.2021) во
Македонија

Лекарка во Тиквешко пријавила сомнеж за полов напад врз шестгодишно дете

А1он
Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз шестгодишно дете во Тиквешко, а властите заради заштита на детето, не соопштуваат за која општина станува збор.