pocinato bebe

Регион

Во Албанија родилка и бебе починаа од свински грип

А1он
Родилка со едно од нејзините близначиња починаа во Инфективната клиника во Тирана како поседица од вирусот АХ1Н1, познат како свински грип. Жената на 36-годишна возраст
Македонија

Почина 13-месечно бебе од морбили, трет случај за само три дена

А1он
Вчера во вечерните часови на Клиниката за детски болести почина 13-месечно бебе од тетовскиот регион, соопштија од Министерството за здравство. Оттаму посочуваат дека бебето починало
Македонија

Почина шестмесечно бебе со морбили на Инфективната клиника

А1он
Шестмесечно бебе заболено од морбили почина изутринава на Клиниката за инфективни болести, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Посочи дека бебето имало компликација на белите