Починато бебе донесено во неготинската болница, телото на обдукција

Од:

Родители однеле починато бебе во неготинската Итна медицинска помош, соопштија денеска од СВР Велес.

– Вчера во девет часот во ОВР Неготино, од Итна медицинска помош било пријавено дека кај нив, од родителите, било донесено неколкумесечно бебе без знаци на живот. Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство. По наредба на јавен обвинител, телото било дадено на обдукција, се појаснува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Апсења во неколку градови низ Македонија: Предистрага „Синџир“ за дела против јавните финансии

Александар Тодески

Полицијата со детали за сообраќајката во која загина 77-годишен пензионер од Неготино

Изгасени пожарите кај Неготино и Демир Капија – гасеа и авион на ДЗС и хеликоптер на МВР

А1он

„Ова е мојот ненасилен пораѓај“ – родилката која го изгуби бебето во битолската болница објави фотографија

А1он

Семејно насилство: Со нож и се заканувал на сопругата и на нејзиниот татко

Сообраќајка во Неготино: Изгуби контрола и со моторциклот удри во куќа