palmer

Регион

Средби на Палмер со партиските лидери во Амбасадата на САД во Приштина

А1он
Специјалниот пратеник на државниот секретар на Соединетите Американски Држави (САД) за Западен Балкан, Метју Палмер, кој престојува денеска во Косово, претпладнево во американската амбасада во
Македонија

(ВИДЕО) Палмер: Поддршката на САД за европската перспектива ја разјаснивме тука, а тоа ќе го разјасниме и со нашите европски партнери

А1он
САД се пријател и партнер на Северна Македонија и остануваат постевени на унапредување на односите со земјата и на нејзината европска интеграција, во која се
Македонија

Метју Палмер во посета на Скопје

А1он
Специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер денеска престојува во работа посета на Северна Македонија. Палмер, како што соопшти
Регион

Палмер: Новата влада во Приштина мора да биде подготвена да ги укине таксите

А1он
Специјалниот претставник на американскиот државен секретар за Западен Балкан Метју Палмер изјави дека следната косовска влада во Приштина мора да биде подготвена да ги укине
Регион

Палмер на средби со албанската опозиција

А1он
Америкaнскиот заменик помошник државен секретар Метју Палмер попладнево во Тирана имаше одвоени средби со лидерите на двете најголеми опозициски партии, Демократската и Социјалистичкото движење за
Регион

Палмер во посета на Албанија, средба со Еди Рама

А1он
Американскиот заменик-помошник државен секретар Метју Палмер доцна попладнево допатува во Тирана, во рамки на неговата балканска турнеја. Целта на посетата е да помогне во наоѓање
Видео Македонија

(ВИДЕО) Палмер: Мицкоски ги изрази ставовите на партијата со писмо, тоа што не се сретнав со него не носи никаква порака до нив

А1он
Како што се движите напред, македонскиот народ, македонските лидери, може да сметаат на поддршката од САД, изјави заменик-помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер по
Видео Македонија

(ВИДЕО) Заев: Помирувањето тргна од Собранието, да дозволиме да продолжи во другите институции

А1он
Граѓаните на Република Македонија влегуваат во период кога се обединети за стратешката иднина. Помирувањето тргна од Собранието, да дозволиме да продолжи во другите институции, рече
Македонија

Започна средбата помеѓу премиерот Заев и Метју Палмер

А1он
Заменик помошникот државен секретар на САД, Метју Палмер пристигна во Владата на Република Македонија каде ќе одржи средба со премиерот Зоран Заев на која ќе
Регион

Палмер: Што побргу до договор на Белград и Приштина, не постојат црвени линии

А1он
Заменикот- помошник државен секретар на САД Метју Палмер изјави денеска дека за косовското прашање „не постојат бланко чекови ниту црвени линии”, но и дека договорот