ФОТО: Оливер Андонов се сликаше со Метју Палмер на Белградскиот безбедносен форум

Од:

Оливер Андонов, дополнителниот заменик-ексминистер за внатрешни работи предложен од ВМРО-ДПМНЕ, побара да се фотографира со заменик-помошникот државен секретар за европски прашања на САД, Метју Палмер на Белградскиот безбедносен форум.

Ова се случи пред почетокот на говорот на Палмер на Форумот во Белград, кој се одржува осма година по ред. Андонов е познат како функционер кој бил само 1 ден на функцијата.

Според информации на „Макфакс”, Палмер пристигнува уште во недела во Скопје, а ќе има средби со државниот врв и политичките партии за гласањето за уставните измени во Собранието.

Васко Маглешов

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ предлага формирање специјална државна комисија за борба против Ковид-19

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Како фризерницата која била петта на ранг листата го добила проектот од Националната агенција

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Бројката од над 6.000 заболени за три недели е последица на лошиот пристап на Комисијата од почетокот на пандемијата

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Секој четврти тестиран е заразен од Ковид, Комисијата за заштита од заразни болести потфрли

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Кога планираат Русковска и Јовески да отворат случај за проневера на над 20.000 евра пари од благајна од Националната агенција?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата за заразни болести се стави во функција на извршител на Заев, епилогот е околу 6.000 заболени во октомври

Ана Ололовска