novinarka

Македонија

ОЈО: Маж од скопското село Грчец и се заканувал на новинарка

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска достави Обвинителен предлог против 31-годишен жител на селото Грчец за кривично дело – Загрозување на
Македонија

Почина Весна Крстева новинар во националното радио Канал 77

А1он
Почина Весна Крстева, главен уредник на Канал 77. Нејзините колеги од националното радио Канал 77 напишаа дека Весна имаше само 57 години и 28 години
Македонија

„Утре ќе дојдам, увото ќе ти го исечам со нож“: ЗНМ бара итна реакција за закани кон новинарка на Алсат М

Орце Костов
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) бара итна реакција за експлицитните закани упатени кон новинарката на Алсат М, Рита Бехадини на нејзината објава во врска
Свет

Спречен атентат над познатата рускa новинарка Маргарита Симонјан

А1он
Главниот уредник на МИА „Русија Севодња“ и РТ, Маргарита Симонјан, зборуваше по соопштението на Федералната служба за безбедност на Русија дека е спречен обидот за
Македонија

Дисциплински мерки за несоодветно постапување на полициски службеници со новинарка од Фокус

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР постапувајќи по пријава од Здружението на новинари на Македонија за непрофесионално полициско постапување на
Свет

Куќен притвор за руската новинарка која се противи на инвазијата во Украина

А1он
Руската новинарка Марина Овсијаникова, која стана позната откако во март го запре емитувањето на Дневникот на продржавната руска телевизија, носејќи транспарент против офанзивата во Украина,
Регион

Ослободена е руската новинарка која вчера беше уапсена во Косово

А1он
Властите во Приштина ја ослободија притворената новинарка на Комсомол Правда, Дарија Асламова, која синоќа беше приведена на Косово. „Дарија Асламова ја контактираше нашата редакција и
Македонија

(ВИДЕО) Која е новинарката која му подари јаболко на Ковачевски: Со туркање е исфрлена од настан

Кристијан Ландов
Подарувала јаболка, но и Уставот на Бугарија. За некои од политичарите била безбедносна закана, па обезбедувањето со сила ја има вадено од прес-конференција. На десетици
Свет

Бремена новинарка од Јемен загина во експлозија на автомобил

А1он
Бремена новинарка од Јемен загина во градот Аден, откако нејзиниот автомобил експлодирал. Новинарката Раша Абдула ал-Харази била во автомобилот со нејзиниот сопруг Махмуд Амин ал-Атми,
Свет

ВИДЕО: Скандал во Германија, новинарка се мачкаше со кал за да личи како да помагала во поплавите

А1он
Новинарка од Германија е отпуштена откако на социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како таа се мачка со кал пред вклучувањето во