memorandum

Економија

Македонија и Србија потпишаа Меморандум за брза пруга: Возовите ќе возат со најмалку 160 км/ч

Орце Костов
Инвестициите во инфраструктурата се влог во подобра иднина за граѓаните и за компаниите. Убеден сум дека со вакви политики ќе придонесеме за подобар животен стандард
Македонија

Министерството за транспорт и врски потпиша Меморандум за соработка со сите општини

А1он
Во Владата на Република С. Македонија, Министерството за транспорт и врски потпиша нов Меморандум за соработка со сите општини во земјава заедно со Град Скопје.
Македонија

Потпишан меморандум за соработка меѓу ЗМСТАС-За нас и Стоматолошкиот факултет

А1он
По повод Светскиот ден на здравјето денеска на Стоматолошкиот клинички центар се одржа првиот симпозиум посветен на едукација за оралното здравје. На настанот беше потпишан
Македонија

ВИДЕО: МИОА, МП и Академијата за судии и јавни обвинители потпишаа меморандум за соработка

А1он
Министерството за информатичко општество и администрација, Министерството за правда и Академијата за судии и јавни обвинители потпишаа меморандум за соработка. Целта на меморандумот е зајакнување
Македонија

Меморандум за соработка на МИОА, МП и Академија на судии и јавни обвинители

А1он
Меморандум за соработка помеѓу министерствата за информатичко општество и администрација (МИОА), и за правда, и Академија на судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ ќе биде
Македонија

ФЗНХ и Општина Кисела Вода потпишаа Меморандум за соработка

Активна соработка за унапредување на деловното опкружување, благосостојба и просперитет, со приоритет на спроведување на иновативно креативната платформа „Градиме здрава, зелена и безбедна иднина –
Регион

Грција внимателно ќе го проучи одговорот од македонска страна на предлог-меморандумот

А1он
Откако министерот за надворешни работи Никола Попоски преку писмо до неговиот грчки колега Димитрис Аврамопулос му одговори на предлог-меморандумот за разбирање, следува куса реакција  од
Македонија

Амбасадорот Стефков го врачи одговорот на грчкиот Mеморандум

А1он
 Амбасадорот на Република Македонија во Атина, Сашко Стефков, на средбата со заменикот министер за надворешни работи на Република Грција, Димитрис Куркулас,  го врачи писмото од