Меморандум за соработка на МИОА, МП и Академија на судии и јавни обвинители

Од:

Меморандум за соработка помеѓу министерствата за информатичко општество и администрација (МИОА), и за правда, и Академија на судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ ќе биде потпишамн денеска во МИОА.

По потпишувањето се најавени изјави на министрите Дамјан Манчевски и Рената Дескоска-Треневска и на директорката на Академијата „Павел Шатев“ Наташа Габер Дамјановска.

Би можело да ве интересира

Реорганизацијата на државните органи клучна реформа за подобрување на јавната администрација

Ана Ололовска

Шаќири: Ќе се раскинат договорите со вработените по Рамковен ако двапати одбијат опција за ангжаман

Ана Ололовска

ВИДЕО: Министерот Шаќири го претстави предлог-буџетот на МИОА за 2021 година

Жарко Настоски

Министерот Шаќири се обрати на третиот Дигитален самит за земјите од Западен Балкан

А1он

Министерот за информатичко општество Шаќири на вебинар за предизвиците на кибер безбедноста

Ана Ололовска

Пакетите за трансфер во приватниот сектор отворена опција за намалување на администрацијата

Ана Ололовска