mbape

Магазин

Мбапе во врска со трансродова манекенка: Беше машко до 16 година

А1он
Како што пренесуваат француските и италијанските медиуми, фудбалерот Килијан Мбапе веќе неколку месеци ужива во врска со познатата манекенка Инес Рау, која во светот е
Спорт

Мбапе поддржа осумгодишно девојче кое беше малтретирано на Твитер затоа што побара од играчот да остане во ПСЖ

А1он
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе му изрази поддршка на девојчето кое беше малтретирано на социјалните мрежи. Станува збор за 8-годишната Камила, на која и
Спорт

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

А1он
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, зборуваше за ситуацијата со договорот на парискиот напаѓач Килијан Мбапе. – Во фудбалот, договорна ситуација може да влијае на играчот
Спорт

Фудбалерите на ПСЖ за роденденот му подарија на Мбапе дрес со бројот 2050

А1он
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе вчера го прослави својот 23. роденден. Францускиот играч од соиграчите во парискиот клуб, на гала вечерта доби подарок дрес
Спорт

Мбапе: Меси ќе ги шутира пеналите во ПСЖ, тој е најдобриот играч во светот

А1он
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе одговори на прашањето зошто Лионел Меси го изведе првиот пенал против Лајпциг во Лигата на шампионите (3:2). – Во