levandovski

Спорт

Уште едно признание за Левандовски, Полјакот најдобар во избор на IFFHS

А1он
Полјакот Роберт Левандовски е прогласен за најдобар фудбалер на светот во 2020 година, во избор на Меѓународниот институт за фудбалска историја и статистика (IFFHS) со
Спорт

Левандовски спортист на годината во избор на европските новински агенции

А1он
Полскиот фудбалер Роберт Левандовски е спортист на годината во Европа во традиционалниот избор на европските новински агенции. Напаѓачот на европскиот првак Баерн Минхен доби 180
Спорт

ВИДЕО: „Златната топка“ на ФИФА за Левандовски, Меси и Роналдо останаа без трофеј

А1он
Полскиот напаѓач и член на европскиот првак Баерн Минхен, Роберт Левандовски, вечерва е прогласен за најдобар фудбалер во светот во 2020 година, во изборот на
Спорт

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

А1он
Португалецот Кристијано Роналдо (Јувентус), Полјакот Роберт Левандовски (Баерн Минхен) и Аргентинецот Лионел Меси (Барселона) влегоа во финалниот избор за наградата „The Best“ за најдобар фудбалер
Спорт

Левандовски за откажувањето на „Златната топка“: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

А1он
Фудбалерот на Баерн, Роберт Левандовски ги сподели своите размислувања за откажувањето на „Златната топка“ во 2020 година. – Некој одлучи дека оваа година да нема
Спорт

Пародија за ФИФА: Левандовски доби лажна Златна топка

А1он
Полскиот репрезентативец Роберт Левандовски се врати во родната земја во пресрет на репрезентативниот прозорец, а беше пријатно изненаден со награда. Доби лажна Златна топка, односно
Спорт

Уапсен поранешниот менаџер на Левандовски, го уценувал фудбалерот за 20 милиони евра

А1он
Полската полиција денес го уапси поранешниот менаџер на фудбалерот Роберт Левандовски, по обвинувањата дека го уценувал напаѓачот на Баерн Минхен. Обвинителството во Варшава објави дека
Спорт

Левандовски влезе во најдобрите 25 стрелци во историјата на репрезентативниот фудбал

А1он
Напаѓачот на Полска, Роберт Левандовски постигна два гола синоќа против Босна и Херцеговина (3:0) на мечот од Лигата на нации. Тој ги постигна 62. и