levandovski

Спорт

Барселона му нуди на Левандовски договор за три сезони, но и помала плата

А1он
Раководството на Барселона му нуди на Роберт Левандовски тригодишен договор со плата од 8 милиони евра по сезона, плус бонуси. Полскиот интернационалец размислува за заминување
Спорт

Левандовски: Ние сме најголемите фаворити во ЛШ

А1он
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, со голем отпимизам влегува во пролетниот дел од сезоната. Најдобриот играч во светот, во изборот на ФИФА, вели дека
Спорт

Елејн Томсон и Левандовски најдобри во 2021 во избор на спортските новинари

А1он
Јамајканската атлетичарка Елејн Томсон – Херах и полскиот фудбалер Роберт Левандовски се прогласени за најдобри спортисти во 2021 година во избор на Меѓународното здружение на
Спорт

Левандовски втор пат по ред прогласен за играч на годината според „Тутоспорт“

А1он
Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е прогласен за најдобар играч за 2021 година од страна на престижниот италијански спортски весник „Tuttosport“. Фудбалерот од средниот