Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

Од:

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе нема да биде продаден на Реал Мадрид оваа зима.

dobivaj vesti na viber

Според „El Chiringuito“, шпанскиот клуб не ни размислува да го придобие 23-годишниот напаѓач во јануари.

И самиот играч нема да го напушти Париз до крајот на сезоната, со надеж дека ќе ја освои оваа Лига на шампиони, а потоа ќе се пресели во Реал.

Претходно беше објавено дека мадридскиот тим понудил 50 милиони евра за Мбапе.

Би можело да ве интересира

Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

А1он

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он