Мбапе во врска со трансродова манекенка: Беше машко до 16 година

Од:

Како што пренесуваат француските и италијанските медиуми, фудбалерот Килијан Мбапе веќе неколку месеци ужива во врска со познатата манекенка Инес Рау, која во светот е позната како првата трансродова манекенка која се појавила на насловната страница на „Плејбој“.

И додека љубителите на фудбалот со нетрпение чекаа да видат дали Мбапе ќе ја продолжи кариерата во Реал или ќе остане во ПСЖ (за што на крајот се одлучи), друг дел од јавноста се интересираше како ќе го излечи скршеното срце по раскинувањето со актерката Ема Смет.

Како што пренесуваат странските медиуми, француската ѕвезда веќе неколку месеци ужива во нова љубовна врска, а негова нова избраничка е Инес Рау.

Таа стана популарна во 2017 година како првата трансродова личност која позирала за Плејбој.

Инес Рау (32) е по потекло од Алжир. Заробена во машко тело, на 16 години решила да го промени полот и да продолжи да живее како жена.

Идентитетот не го открила до својата 24-та година. Никој не знаеше дека таа живееше како маж до тинејџерските години.

Таа е позната и во светот на модата. Таа соработува со бројни брендови, меѓу кои и Плејбој, за кој пред неколку години позираше целосно гола.

Би можело да ве интересира

Пирес: Би сакал да го видам Мбапе во Ливерпул

(ВИДЕО) Мбапе се изнасмеа на прашањето на момче дали ќе се пресели во Арсенал

Горан Наумовски

„Марка“: Мбапе потпиша договор со Реал Мадрид

Реал реши да го „казни“ Мбапе, му дава 100 милиони евра помалку од пред две години

Мбапе играше со посебен детал на дресот, Французите го објаснија новитетот што го воведоа

Реал нема да потпише договор со Мбапе во овој преоден рок