Мбапе поддржа осумгодишно девојче кое беше малтретирано на Твитер затоа што побара од играчот да остане во ПСЖ

Од:

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килијан Мбапе му изрази поддршка на девојчето кое беше малтретирано на социјалните мрежи. Станува збор за 8-годишната Камила, на која и е дијагностициран ВАКТЕРЛ синдром. Таа сними видеопорака во која му ја честита Новата година на играчот и го замолува да остане во ПСЖ.

Објавата на Твитер доби многу навредливи пораки како одговор.

– Јас ти посакувам среќна Нова година, моја мала Камила. Продолжи да се бориш, на сите ни држиш лекција за животот. Што се однесува до навредливите коментари за детето … Навистина го допираме дното. Треба да се ставиме во ред, напиша Мбапе.

За Французинот заинтересирани се неколку европски екипи, најмногу Реал Мадрид.

Би можело да ве интересира

Мбапе играше со посебен детал на дресот, Французите го објаснија новитетот што го воведоа

Пристигна пред само два месеци и не сака повеќе да игра за ПСЖ

Реал нема да потпише договор со Мбапе во овој преоден рок

Мбапе се врати во првиот тим на ПСЖ

Рокот што ПСЖ му го даде на Мбапе истекува денеска

Предраг Петровиќ

Сензација на повидок: Мбапе во Ливерпул

Предраг Петровиќ