kamcev

Македонија

Продолжен притворот на Мијалков, Камчев и другите од „Империја“

А1он
Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 Скопје го продолжи куќниот притвор за обвинетите во предметот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Како што соопштија
Македонија

Камчев и Јанакиески: Шефе, со ДУПоиве што ги обори Центар, шо стана?

А1он
Во кривичниот суд во Скопје се одржа рочиштето за предметот на СЈО ,,Насилство во општина Центар”. На денешното судење беа изведени материјалните докази меѓу кои
Македонија

Апелација одлучи: Камчев и Панделески излегуваат од „Шутка“

А1он
Орце Камчев и неговиот соработник Цветан Панделески, директор на ЗК Пелагонија, одат во домашен притвор, одлучи Апелациониот суд. Се очекува тие во текот на денешниот
Македонија

Куќен притвор наместо Шутка за Мијалков, Камчев и останатите осомничени во „Империја“

А1он
Специјалното јавно обвинителство дало позитивно мислење дека притворот на осомничените во предметот „Империја“ може да се замени со куќен притвор. Ограничената слобода на осомничените сега
Македонија

Мијалков, Камчев и други осомничени од СЈО излегуваат од притвор

А1он
Орце Камчев, Сашо Мијалков и останатите осомничени за случајот „Империја“, најверојатно утре ќе излезат од притвор. Очекувањата се дека и други лица осомничени во предмети
Македонија

Камчев и осомничените во „Империја“ остануваат во „Шутка“ уште 30 дена

А1он
Кривичниот суд во Скопје им определи нови 30 дена притвор на осомничените во случајот „Империја“ на специјалното јавно обвинителство, дознава „Макфакс“. СЈО до судот доставило
Македонија

Одбиени жалбите за „Империја“ – Камчев ќе одлежи 30 дена во пртивор

А1он
Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот „Империја“
Македонија

Судот го замрзна имотот на „Орка холдинг“ и „Ексико“

А1он
Кривичниот суд замрзна имот на осомничените во случајот „Империја“ меѓу кои се и бизнисменот Орце Камчев и ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Од извори во
Македонија

Камчев најави тужба за иницијаторите на кампањата против „Орка Холдинг“

А1он
Извршниот директор на „Орка Холдинг“ Јордан Камчев денеска најави тужба против иницијаторите и реализаторите на кампањата на СДСМ во која се споменуваат и фирми во
Македонија

Владата се нафрли и на медиумите на Камчев

А1он
Владата на Република Македонија, во врска со написот објавен во денешното издание на Дневник, со наслов „На клиниката за гинекологија, стари шпилхозни ги налутија новите