gradski parking

Македонија

Возење со тротинет во Скопје чини 13.000 денари: Ги фрлаат во контејнер, но софтверот си наплаќа и понатаму

Орце Костов
Не помина ниту една недела од проектот со градски тротинети на ЈП „Градски паркинг“ од турската фирма „БинБин“за кој градоначалничката Данела Арсовска не соопшти ништо,
Македонија

Велешанката со инвалидитет која плати казна за паркирање на место за инвалиди: Добив извинување, ама ќе се жалам

Орце Костов
Велешанката со инвалидитет, Билјана Гаврилова-Станковска која доби казна од 3.000 денари од ЈП Градски паркинг Скопје затоа што паркирала на место обележано за инвалиди, доби
Македонија

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он
ЈП „Градски паркинг“ – Скопје информира дека поради надградба на системот за зонско паркирање, денеска не е во функција наплаќањето преку СМС порака. Тоа значи
Македонија

Стоилковски: Даваме рок од 24 часа Демократскиот сојуз да одговори за бесплатниот паркинг на функционери на власта, во спротивно ќе ги објавиме целосните списоци

А1он
Oбјавуваме скандал којшто покажува зошто власта е одлепена од реалноста, но и зошто Демократскиот Сојуз е верен партнер на власта на СДСМ – ДУИ рече
Македонија

Христовски: „Градски паркинг“ должи околу 33 милиони денари на Град Скопје за неплатена комунална такса

А1он
Вршителот на должност на функцијата директор на ЈП „Градски паркинг“, Бојан Христовски, на денешната седница на Советот на Град Скопје изјави дека претпријатието должи околу
Македонија

ЈП „Градски паркинг“ – Скопје: Од 1 октомври почнува зимското сметање на работното време

А1он
Од 1 октомври 2021 започнува зимското сметање на рaботното време на јавните површини наменети за паркирање со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг“ – Скопје. –