Четворица насилници истепале вработен во Градски паркинг

Од:

Вработен во градски паркинг во полицијата пријавил дека бил нападнат од страна на три лица.

„Вчера во Центар, Е.Б.(41) од Скопје пријавил дека околу 10 часот на паркинг на подрачје на Центар, Скопје, додека извршувал работни задачи како вработен во Градски паркинг, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од А.С.(47), А.Г.(34) и А.Г.(27), сите од Скопје“, соопшти МВР во дневниот билтен.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Возење со тротинет во Скопје чини 13.000 денари: Ги фрлаат во контејнер, но софтверот си наплаќа и понатаму

Орце Костов

Велешанката со инвалидитет која плати казна за паркирање на место за инвалиди: Добив извинување, ама ќе се жалам

Орце Костов

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он

Стоилковски: Даваме рок од 24 часа Демократскиот сојуз да одговори за бесплатниот паркинг на функционери на власта, во спротивно ќе ги објавиме целосните списоци

Катерина Павлова-Николовска

Христовски: „Градски паркинг“ должи околу 33 милиони денари на Град Скопје за неплатена комунална такса

А1он

ЈП „Градски паркинг“ – Скопје: Од 1 октомври почнува зимското сметање на работното време

А1он