ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

Од:

ЈП „Градски паркинг“ – Скопје информира дека поради надградба на системот за зонско паркирање, денеска не е во функција наплаќањето преку СМС порака.

Тоа значи дека СМС пораките за наплата на паркинг, од крајните корисници нема да можат да се процесираат до ЈП „Градски паркинг“ – Скопје.

Поради ова, од ЈП „Градски паркинг“ – Скопје ги замолуваат корисниците на зонско паркирање да го користат алтернативниот начин за наплата – со купување на греб картички. Посочуваат дека се работи на што побрзо ставање во функција на надградениот систем и оти јавноста ќе биде навремено информирана штом оваа услуга стане повторно достапна за граѓаните.

Би можело да ве интересира

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани за време на „Бела ноќ 2023“

Орце Костов

За еден месец осум нови случаи на Сида – тројца странци со престој во Македонија

А1он

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он

Вучиќ за бугарската блокада: Ние го сакаме македонскиот народ и држава, да го чуваме нашето пријателство

Вучиќ од Скопје: Србија останува доследна на своите искрени напори да создаде атмосфера на меѓусебна доверба

Горан Наумовски

Бауер: Од влезот во НАТО, Северна Македонија презеде важни чекори за спроведување на своите одбранбени реформи