evn

Македонија

ЦУК: Изгаснати 23 пожари на отворено, тимови на ЕВН интервенираа во 12 општини

А1он
Пожарникарите вчера изгаснале 23 пожари, а тимовите на ЕВН интервенирале во 12 општини каде што заради локално невреме проследено со силен ветер имало повеќе дефекти
Економија

Липково ќе биде прва општина во земјава целосно покриена со смарт броила од ЕВН, загубите ќе бидат 10 проценти

Орце Костов
„Не е точно дека загубите на електрична енергија во мрежата се поврзани со етничката припадност на населението. Липково ќе биде прва општина во земјава целосно
Македонија

ЕВН почна да работи во Слупчане: „Ќе плаќаме колку што ќе потрошиме, да не бидеме црна точка“

Орце Костов
Екипите на електродистрибуција почнаа со работа во липковското село Слупчане. Во дел од селото веќе се заменети орманите. Договорено е корисниците на социјална парична помош
Македонија

Стоилковски: Владата и Бектеши да соопштат што е договорено во Слупчане за струјата

А1он
Во име на демократијата и на еднаквоста, Владата на ДУИ и министерот Бектеши, мора да соопштат што е договорено во Слупчане во однос на плаќањето
Македонија

ЕВН и жителите на Слупчане повторно преговараа, ќе имаат состанок и в понеделник

А1он
Востанок одржаа претставниците на ЕВН и жителите на Слупчане, потврдија од компанијата и од Oпштина Липково. На денешниот состанок се финализираат техничките детали поврзани со
Македонија

Шаини: Состанокот со ЕВН помина во позитивна атмосфера

А1он
Заврши состанокот меѓу жителите на Слупчане и претставниците на ЕВН. И од компанијата и претставниците на жителите оценија дека состанокот поминал во позитивна атмосфера кој
Македонија

Жителите на Слупчане и ЕВН на средба во Липково

А1он
Трае состанокот меѓу претставници од компанијата „ЕВН“, општина Липково и жителите од Слупчане, потврдија за МИА и од „ЕВН“ и жителите на липковското село. На
Македонија

Цело Слупчане не прави бунт, има луѓе домаќини кои си ја плаќаат струјата, вели премиерот

Орце Костов
Екипите на Електродистрибуција почнаа со реализација на проектот за реконструкција на мрежата во Слупчане откако се постигна договор со мештаните на Слупчане, а гаранции се
Македонија

Вработените во ЕВН Куманово ги напуштија канцелариите: Загрозена им е безбедноста

Орце Костов
Вработените на КЕЦ Куманово ги напуштија работните места од безбедносни причини и непостоење на услови за работа. „Се до создавање на нормални услови за работа,
Македонија

Толпа жители од Оризари влегле насилно во просториите на ЕВН во Куманово: Бараат да им се вклучи струјата

Орце Костов
Толпа жители од кумановското село Оризари влегла насилно во просториите на подружницата на ЕВН во Куманово, информираат за „А1он“ од универзалниот снабдувач на електрична енергија