bez struja

Македонија

(ВИДЕО) „Луѓе се качуваат пеш до 40-ти кат, немаме струја, немаме вода“ – Управителот на „Џевахир“ не ја платил сметката кон ЕВН

Орце Костов
Двете висококатници во комплексот „Џевахир“, кула А и кула Б од попладнево се без електрична енергија која се користи за заедничките простории, ходниците, осветлувањето, лифтовите
Македонија

Во понеделник и во вторник без струја делови од Волково, Лисиче, Карпош и од Сарај

А1он
Во понеделник и вторник без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од скопските општини Ѓорче Петров, Аеродром, Карпош и Сарај. Од Центарот за управување
Македонија

Поради реконструкција на дистрибутивната мрежа, Ресен и Преспа денеска 10 часа без струја

А1он
Жителите на градот Ресен и на сите населени места во Преспа денеска од 8:00 до 18:00 часот ќе бидат без напојување со електрична енергија, поради
Македонија

Поради реконструкција на дистрибутивната мрежа, Ресен и Преспа утре 10 часа без струја

А1он
Жителите на градот Ресен и на сите населени места во Преспа утре од 8:00 до 18:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Како