bez struja

Македонија

Неколку улици во Скопје утре без струја, село Радишани два часа без вода

А1он
Без струја утре од 9 до 13 часот ќе останат корисниците од улицата „Јуриј Гагарин“ од бр.20 до бр.40, корисниците лоцирани во нивната непосредна околина
Македонија

Повеќе делови од Скопје и околината утре без струја, ќе нема вода во дел од Кисела Вода

А1он
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, во текот на утрешниот ден без електрична енергија ќе останат корисници од неколку скопски општини. -Од 07:20 до
Македонија

Утре без струја ќе бидат делови од Аеродром, Кисела Вода и Сопиште

А1он
Поради технички зафати во електро-системот, без електрична енергија утре ќе останат дел од општините Кисела Вода, Сопиште и Аеродром, информираат од ЕВН. Во период од
Македонија

Паднато дрво предизвика спој на трафостаница во Железара

А1он
Паднато дрво предизвикало спој во трафостаница на ЕВН во скопската населба Железара. Екипи на ЕВН работат на теренот на отстранување на дефектот. Повик за инервенција