Делови од Кисела Вода, Центар и Карпош во петок ќе немаат струја

Од:

Заради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без струја утре ќе останат неколку улици во општините Кисела Вода, Центар и Карпош, соопштија од ЕВН.

Од 08:00 до 14:00 часот, без струја ќе бидат корисниците од делови од улиците: Томе Стефановски и Славка Димкова во нас. Драчево, (Општина Кисела Вода).

Од 08:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од ул. 166, (Општина Центар), а од 08:30 до 10:30 часот, корисниците од делови од улиците: Иван Цанкар, Бела Краина и Франц Месеснел во населба Влае, (Општина Карпош).

Од 09:00 до 13:00 часот, без напојување со електрична енергеија ќе бидат корисниците од ул. Петар Поп Арсов бр. 40, (Општина Центар), од 09:15 до 13:30 часот, корисниците од ул. Радика, зграда број 1 и ул. Огражден, згради број 1, 2 и 3, (Општина Карпош), а од 11:30 до 14:30 часот, корисниците од дел од ул. Франц Прешерн (Општина Карпош), информираaт од ЕВН.

Би можело да ве интересира

За Задушница ќе се затвораат улици кај гробиштата во Бутел, Камник и Ѓорче Петров

Жарко Настоски

Скопските пожарникари покажаа што може да се прави со новата скала од 45 метри

Жарко Настоски

Полиција мораше да го бара телото на починат скопјанец, блиските со кола го однеле од Токсикологија

Жарко Настоски

Црногорец без документи пронајден мртов во куќа во Кисела Вода

Жарко Настоски

Вечерва неколку часа ќе биде затворена улицата пред „ЗОИЛ“, пожарникари ќе покажуваат скала

Жарко Настоски

Во среда без вода повеќе скопски улици во Центар и Карпош

Жарко Настоски