Без струја дел од корисниците од Центар и Бутел

Од:

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа без струја денеска ќе останат дел од корисниците во скопските општини Центар и Бутел, соопшти РЦУК.

Без електрична енергија во периодот од 08:30 до 15 часот, ќе бидат корисниците од улица „Орце Николов“ на потегот од Општина Центар до улица „Кострурски Херои“ броеви од 109 до 121 во Општина Центар.

Во периодот од 07:30 до 14 часот, пак, без струја ќе бидат корисниците од улиците „Александар Урдаревски“, „Петар Манџуков“, деловните објекти околу пазарчето Бутел и улица „Бетовенова“ во Општина Бутел.

Би можело да ве интересира

Без струја утре делови од Кисела Вода, Чаир, Карпош и Сопиште

Во понеделник и во вторник без струја делови од Волково, Лисиче, Карпош и од Сарај

Поради реконструкција на дистрибутивната мрежа, Ресен и Преспа денеска 10 часа без струја

Поради реконструкција на дистрибутивната мрежа, Ресен и Преспа утре 10 часа без струја

Делови од Карпош, Кисела Вода и неколку скопски села утре без струја

Утре без струја делови од Аеродром, Кисела Вода и Илинден