bez struja

Македонија

Без струја утре делови од општините Чучер Сандево, Кисела Вода, Карпош и Сопиште

А1он
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат корисници од неколку делови од општините Чучер Сандево, Кисела Вода, Карпош и
Македонија

Утре без струја делови од скопските општини Карпош, Сарај и Центар

А1он
Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без струја ќе останат дел од корисниците од општините Карпош и Сарај. Како што информираат од РЦУК
Македонија

Без струја делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

А1он
Поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа денеска од 8 до 15 часот без струја ќе бидат делови од улиците „Кемал Сејфула“ и „Џон Кенеди“ во