Утре без струја ќе бидат делови од Аеродром, Кисела Вода и Сопиште

Од:

Поради технички зафати во електро-системот, без електрична енергија утре ќе останат дел од општините Кисела Вода, Сопиште и Аеродром, информираат од ЕВН.

Во период од 09:00 до 10:00 часот без струја ќе останат сите стопански и нестопански субјекти на булевар „Борис Трајковски“ што се напојуваат од следниве трафостаници: Градинар Лозар, Типо, Електроконтакт, Дизајн Пинтија и Ник Велк во општина Кисела Вода.

Без електрична енергија од 09:00 до 13:00 часот ќе бидат корисниците од село Долно Соње кои гравитираат кон село Говрлево во општина Сопиште.

Во време од 10:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од зграда број 31 на улица „23 Октомври“ во општина Аеродром.

Би можело да ве интересира

Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

А1он

НаТочак: Безбедноста да биде приоритет во креирање на сообраќајните политики

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он