Неколку улици во Скопје утре без струја, село Радишани два часа без вода

Од:

Без струја утре од 9 до 13 часот ќе останат корисниците од улицата „Јуриј Гагарин“ од бр.20 до бр.40, корисниците лоцирани во нивната непосредна околина и објектот на ТЦ Олимпико, а од 9 до 12 часот дел од корисниците од село Варвара лоцирани на страната кон село Добри Дол.

Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје соопштија дека на 26 мај (среда) без електрична енергија од 8 до 15:30 часот ќе останат корисниците од улицата 1, корисниците лоцирани на влезот во село и од 9 до 12 дел од корисниците од ул. Димитар Гуштанов.

Од РЦУК информираат дека утре од 9 до 11 часот поради чистење и дезинфекција на резервоарот во село Радишани ( ниска зона ) можен е краткотраен прекин во водоснабдувањето на корисниците од село Радишани.

Би можело да ве интересира

Улиците „Цветан Димов“ и „Христијан Тодоровски Карпош“ денеска без вода

Во понеделник и во вторник без струја делови од Волково, Лисиче, Карпош и од Сарај

Поради реконструкција на дистрибутивната мрежа, Ресен и Преспа денеска 10 часа без струја

Поради реконструкција на дистрибутивната мрежа, Ресен и Преспа утре 10 часа без струја

Без вода дел од Шуто Оризари

Без струја дел од корисниците од Центар и Бутел