Без струја повеќе делови на Скопје

Од:

Поради планирани технички зафати во дистрибутивниот систем за електрична енергија, утре без електрична енергија ќе останат:

dobivaj vesti na viber

– од 8:00- 14:00 часот корисниците на дел од ул. Рилски конгрес, дел од ул. Кратовска, дел од ул. Банско (општина Кисела Вода)

– од 8:00 – 12:00 часот корисниците од ул. 1550, индустриска зона Визбегово, поточно фирмите Астекс графика, Виа Шпед и Инфосет (општина Бутел)

– од 8:00- 15:00 часот корисниците на ул. 1515, Пинтија (општина Кисела Вода)

– од 8:00- 14:00 часот дел од корисниците од с. Ново Село зад бензинската Петрол оил (општина Ѓорче Петров)

– од 5:50- 14:00 часот корисниците од сите помали фирми и објекти во околината на Сатра, ул. 6, Сава станица, Фарма Трејд, Ники инвест, Ман импортер, ул. 4, Илинден, ул. 2 (општина Илинден)

– од 9:00- 15:00 часот дел од корисниците дел од с. Кучково (општина Ѓорче Петров)

– од 9:30- 14:30 часот дел од корисниците од ул. Будимпештанска (општина Карпош)

Би можело да ве интересира

Десетина села во Кичевско три дена се без струја

Без струја по неколку дена се повеќе села во земјава

Катерина Павлова-Николовска

Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Студеничани утре без струја

Без струја утре делови од Кисела Вода, Чаир, Карпош и Сопиште

Во понеделник и во вторник без струја делови од Волково, Лисиче, Карпош и од Сарај

Поради реконструкција на дистрибутивната мрежа, Ресен и Преспа денеска 10 часа без струја