kinez

Македонија

Кинез кој работел на автопатот Кичево-Охрид оштетил кабел на „ЕВН“, корисници од Дебрца без струја

Орце Костов
СВР – Охрид поднесе кривична пријава против М.Ј.(56) од Народна Република Кина поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „уништување или оштетување на
Свет

Исчезна кинески милијардер, неговата компанија го пријавила за исчезнат

А1он
Еден од најистакнатите кинески инвестициски банкари исчезна, соопшти неговата компанија. Фан Бао, извршен директор на инвестициската банка China Renaissance Holdings, го нема веќе неколку дена,
Свет

Таткото кој брутално ја претепа ќерка си на тренинг е во притвор

А1он
Кинескиот државјанин В.Л.(50) е приведен во Белград, на тениските терени во Бањица, по брзата акција на белградската полиција, поради сомнение за семејно насилство. Još jedno