drisla

Македонија

„Дрисла“ нè труе, за медицинскиот отпад казнета со 8.500 евра

А1он
Во новиот извештај на вонредниот инспекциски надзор испратен до Владата, а до кој дојде „Макфакс“, е посочен и казнет барем еден виновник за отровниот воздух.
Македонија

Вонредна инспекција: Во „Дрисла“ загадувањето од медицински отпад над дозволената граница

А1он
За време на вонреден инспекциски надзор на Депонијата за комунален отпад „Дрисла“ во селото Батинци, што бил извршен на 1-ви декември, Државниот инспекторат за животна
Македонија

ЛДП: Наместо ветените 72 милиони евра, инвеститорот на ВМРО-ДПМНЕ во депонијата Дрисла за 5 години не вложи ниту едно евро

А1он
„По 11 години владеење, ВМРО ДПМНЕ конечно се сети на проблемот со управување со отпадот. Покрај ова, не треба да се заборави дека ВМРО ДПМНЕ
Македонија

ВИДЕО: Поминаа три години, нема ништо од ветената инвестиција во „Дрисла“

А1он
Поминаа повеќе од 3 години, откако Градоначалникот Коце Трајановски од ВМРО ДПМНЕ, го избраа Италијанскиот ФЦЛ АМБИЕНТЕ да стопанисува со депонијата ДРИСЛА. Изминатото време ги
Македонија

На Дрисла уништување фалсификувани производи

А1он
Координативното тело за интелектуална сопственост, традиционално на Денот на интелектуалната сопственост на депонијата „Дрисла“ ќе спроведе јавно уништување на одземените производи со кои се повредени
Македонија

Ангелов: Одлуката за избор на концесионер на „Дрисла“ е легитимна

А1он
Директорот на јавното претпријатие „Дрисла”, Горан Ангелов денеска ги демантираше сите реакции поврзани со одлука на Советот на Град Скопје за избор на приватен партнер/содружник
Македонија

(ВИДЕО) Куновска: Бизнисот на Трајановски со Дрисла е скандал од светски рамки

А1он
Одлуката на Коце Трајановски и на советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје, бизнисот со Дрисла своеволно да го доделат на сомнителната фирма ФЦЛ Амбиенте е
Македонија

СДСМ: Градоначалникот Трајановски да понесе одговорност за скандалозниот случај Дрисла

А1он
„СДСМ го прашува градоначалникот Трајановски да каже дали е подготвен да ги заштити граѓаните на Скопје гарантирајќи со својот личен имот, а не со парите