Работник тешко повреден на депонијата Дрисла

Од:

45-годишен работник од скопско комунално претпријатие бил тешко повреден вчера на своето работно место на депонијата Дрисла, соопшти полицијата.

„На 10.05.2021 во 11.45 часот било пријавено дека во Дрисла, Б.Л.(45) од с.Морани, додека извршувал работни задачи како вработен во јавно комунално претпријатие, се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза““, велат од МВР.

Полицајци од СВР Скопје излегле на местото на настанот, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Полицаец од Скопје вознемирувал неколку ученички

Наставничка од приватно училиште во Скопје истепа ученичка

Ана Ололовска

Наставничка истепа ученик во основно училиште во Гостивар

Ана Ололовска

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведен дилер

Ана Ололовска

ЗНМ и МВР со протокол за безбедност на новинарите на интернет

ВИДЕО: Врие од лажни наградни игри, а МВР тешко им влегува во трага на измамниците

Петар Клинчарски