arsenal

Спорт

Артета: Верувам дека Обамејанг нема да си оди по финалето на ФА купот

А1он
Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета ги негираше гласините за евентуалното заминување на напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг по финалето во ФА Купот 2019/20 против Челзи. –
Спорт

Луис по победата над Сити: Работев напорно секој ден по секоја грешка

А1он
Фудбалерите на Арсенал изненадувачки го совладаа Манчестер Сити со резултат 2:0 во полуфиналето на ФА Купот. Во претходниот натпревар од Премиер лигата, лондонскиот тим го
Спорт

Арсенал претрпел загуби од 27,1 милиони фунти, нешто невидено во последниве 17 години

А1он
Арсенал во рок од неколку дена со втора непријатна вест за своите навивачи. Прво, „топџиите“ испаднаа од Олимпијакос во 1/16-финалето на Лигата на Европа, а
Спорт

Мкитарјан се враќа во Лондон, “Рома” нема да го откупи договорот

А1он
“Рома” се откажа од намерата за откуп на договорот на Хенрик Мкитарјан од “Арсенал” и, според италијанските и англиските медиуми, Ерменецот на лето се враќа