Арсенал може да го пушти Лаказет во Јувентус, во замена за Даглас Коста

Од:

Фудбалерот на Арсенал, Александар Лаказет може да ја продолжи кариерата во Италија, пренесува „Football Italia“.

dobivaj vesti na viber

Според изворот, 29-годишниот Французин може да се пресели во Јувентус, лондонскиот клуб е заинтересиран да го размени за напаѓачот Даглас Коста.

Претходно беше објавено дека Арсенал е подготвен да се раздели со играчот за 35 милиони евра.

Минатата сезона Лаказет одигра 39 натпревари на сите турнири, во кои постигна 12 голови и направи четири асистенции.

Би можело да ве интересира

Јувентус ја најде замената за Џорџо Кјелини

А1он

Беше желба на Милан, а би можел да заврши во Јувентус

А1он

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Арсенал прв клуб во Премиер лигата кој добил 100 црвени картони

Катерина Павлова-Николовска

Италијаската федерација сè уште не планира да го одложи натпреварот од Суперкупот меѓу Интер и Јувентус

Катерина Павлова-Николовска