daglas kosta

Спорт

Арсенал може да го пушти Лаказет во Јувентус, во замена за Даглас Коста

А1он
Фудбалерот на Арсенал, Александар Лаказет може да ја продолжи кариерата во Италија, пренесува „Football Italia“. Според изворот, 29-годишниот Французин може да се пресели во Јувентус,