УЕФА: Јувентус исфрлен од Конференциската лига

Од:

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) денеска излезе со соопштение во кое потврди дека Јувентус следната сезона нема да биде член на Конференциската лига.

Торинскиот клуб е казнет поради прекршување на правилата за финансиски фер-плеј.

Јувентус е казнет со 20 милиони евра, од кои 10 милиони се условни, доколку прекршокот се повтори во следните три сезони.

Би можело да ве интересира

Јувентус бара замена за Душан Влаховиќ

Предраг Петровиќ

За Милан против Јувентус ќе брани 41 годишен голман

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО )Навивачите на Јувентус упаднаа на теренот со порака: Не го сакаме Лукаку

Предраг Петровиќ

Чистка во Јувентус, во текот на ноќта пречкртани четворица фудбалери

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Општа тепачка по дербито на Јувентус и Интер

Предраг Петровиќ

Излегоа пораките на Кјелини за малверзациите во Јувентус: Не кажувајте никому за ова

Горан Наумовски