mesut ozil

Спорт

Агентот на Озил до Артета: Или зборувај ја вистината или молчи

А1он
Еркут Согут, агентот на Месут Озил, го критикуваше тренерот на Арсенал, Микел Артета, за коментарите околу невклуувањето Германецот не е вклучен во составот на премиерлигашот.
Спорт

Озил се налути откако не го вклучија во составот на Арсенал за Премиер лигата

А1он
Фудбалерот на Арсенал, искусниот Месут Озил, го обвини клубот дека не му возвратил за лојалноста со изоставувањето од тимот за натпреварите во Премиер лигата и
Спорт

Арсенал му исплати на Озил бонус за лојалност од осум милиони фунти

А1он
Играчот за врска на Арсенал, Месут Озил доби осум милиони фунти од клубот, објави „Атлетик“. На крајот на септември „топчиите“ му платија на играчот бонус