transfer

Спорт

Барселона купи фудбалер за 7 милиони евра, излезната клаузула 300 милиони

А1он
Барселона потврди дека е постигнат договор со Палмеираш за Матеус Фернандеш. Централниот играч за врска ќе се пресели на „Камп Ноу“ на 1 јули оваа
Спорт

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн, се чека официјализирање на трансферот

А1он
Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се
Спорт

Фиго: Требаше да ги платам сите сезонски билети на „Бернабеу“, ако откажев трансфер во Реал

А1он
Португалската фудбалска легенда, Луис Фиго откри нови детали за скандалозниот своевремено трансфер од Барселона во Реал Мадрид. Тој рече дека ризикувал да плати голема сума
Спорт

Барселона позајмува пари, за да троши за трансфери

А1он
Шпанскиот гигант Барселона обезбеди 140 милиони евра (158 милиони американски долари) во форма на заеми од два американски инвестициски фонда, информира „Ел Паис“. Каталонците го