Арсенал му исплати на Озил бонус за лојалност од осум милиони фунти

Од:

Играчот за врска на Арсенал, Месут Озил доби осум милиони фунти од клубот, објави „Атлетик“.

dobivaj vesti na viber

На крајот на септември „топчиите“ му платија на играчот бонус за лојалност. Оваа сума му следуваше на Озил според договорот во случај тој да не го напушти лондонскиот клуб пред крајот на 2020 година.

За потсетување, Арсенал сакаше да го продаде Озил во текот на летниот преоден рок, но не најде купувачи за играчот.

За фудбалерот беше заинтересиран Ал-Наср, но тој одби да се пресели во Саудиска Арабија.

Главниот тренер на Арсенал, Микел Артета не го вклучи Озил во составот за Лигата на Европа. Фудбалерот нема играно за Арсенал од март.

Би можело да ве интересира

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Арсенал прв клуб во Премиер лигата кој добил 100 црвени картони

Катерина Павлова-Николовска

Кутињо на чекор до трансфер во Арсенал

А1он

Кулушевски во јануари се сели во Арсенал

А1он

Артета: Среќен сум во Арсенал

А1он

Арсенал во серија од седум натпревари без пораз