Мустафи одби да потпише нов договор со Арсенал

Од:

Шкодран Мустафи одби да потпише нов договор со Арсенал и го извести клубот дека сака да си замине по крајот на сезоната, кога истекува неговиот сегашен договор.

dobivaj vesti na viber

Лацио и Наполи се заинтересирани за 28-годишниот Германец, кој во јануари ќе има право да потпише преддоговор со друг клуб и да замине како слободен играч налето.

Од друга страна, Арсенал мора да одлучи дали ќе се обиде да го продаде Мустафи уште во јануари, за да може сепак да добие нешто за него.

Германецот одигра значајна улога во изборот на Артета откако Шпанецот стана менаџер на тимот. Сепак, на крајот на минатата сезона, тој се здоби со повреда на препоните што го извади од тимот.

Мустафи се врати во групата на Арсенал за мечот со Рапид (Виена), а вчера дури се појави во игра на местото на Давид Луис, кој доби повреда.

Би можело да ве интересира

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Арсенал прв клуб во Премиер лигата кој добил 100 црвени картони

Катерина Павлова-Николовска

Кутињо на чекор до трансфер во Арсенал

А1он

Кулушевски во јануари се сели во Арсенал

А1он

Артета: Среќен сум во Арсенал

А1он

Арсенал во серија од седум натпревари без пораз