amerikanska ambasada

Македонија

Нови 48 волонтери на Мировниот корпус ќе дадат заклетва пред американскиот амбасадор во Македонија

А1он
Четириесет и осум волонтери на Мировниот корпус денеска ќе дадат официјална заклетва пред американскиот амбасадор Џес Бејли. Ова е дваесет и третата група волонтери што
Македонија

Амбасада на САД во Скопје: Ќе продолжи издавањето визи

А1он
мбасадата на Соединетите Американски Држави во Скопје соопшти дека нејзиниот сервис за пасоши и визи ќе продолжи да работи и покрај затворањето на американската Влада.
Македонија

Американска амбасада: Какви предлози имате за почист воздух во Македонија?

А1он
Амбасадата на САД во Македонија преку нивниот „Твитер“ профил изразија загриженост поради високото ниво на загадување на воздухот во Скопје. – Загадувањето на воздухот во
Видео Македонија

ВИДЕО: “Жолто комбе“ од тиква за прослава на “Ноќта на вештерките“ во амбасадата на САД

А1он
Американската амбасада во Македонија објави видео на кое што се издлабува и сечи тиква во форма на жолто комбе, кое што е поврзано со антена
Македонија

Амбасада на САД: Ги охрабруваме граѓаните да ја реафирмираат својата определба кон демократските вредности и владеење на правото

А1он
„Претстојните локални избори на 15 октомври се важни за иднината на Македонија како просперитетна и стабилна демократија, целосно интегрирана во евро-атлантските институции. Ги охрабруваме сите