brns

Македонија

Брнс: Само со заедничка работа можеме да се надеваме на успешно запирање на вирусот и пронаоѓање вакцина

А1он
Се соочуваме со нова ситуација за сите нас и само со заедничка работа – надминувајќи ги националните граници, партиските и други поделби, и со соработка
Македонија

Брнс онлајн разговараше со Филипче и Тавилах за ситуацијата со Ковид 19

А1он
Американската амбасадорка во земјава Кејт Брнс денеска се приклучи на онлајн средбата со министерот за здравство Венко Филипче и претставникот на Светската здравствена организација (СЗО)
Македонија

Спасовски – Брнс: Членството во НАТО и одлуката за преговори со ЕУ се признание за сработеното

А1он
Премиерот Оливер Спасовски денеска ја прими амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Северна Македонија Кејт Мери Брнс, која на средбата ги пренесе честитките на нејзината
Македонија

Џафери – Брнз: Со фер изборен процес ќе се зацврсти демократскиот капацитет на државата

А1он
Актуелната политичка ситуација во земјава и планираната динамика на работата на Парламентот во периодот до распишувањето на претстојните предвремени парламентарни избори биле теми на денешната