Амбасадорката Брнс го поздрави договорот за избори на 15 јули

Од:

Амбасадорката на САД во Македонија, Кејт Брнз, на Твитер ја поздрави информацијата дека предвремените парламентарни избори се закажани за 15 јули.


– Ја поздравувам информацијата дека изборите се закажани за 15 јули. Идниот Парламент и Влада се соочуваат со исклучителни одговорности и што ќе влијаат врз иднината на државата, вклучувајќи го и Ковид – 19, како и пристапните преговори со ЕУ. Со нетрпение чекам да продолжи и продлабочи нашето партнерство, напиша амбасадорката Брнз на твитер.

Би можело да ве интересира

Трамп првпат ја спомна можноста да се одложат претседателските избори

А1он

Црна Гора може да ги одложи изборите за октомври поради епидемијата

А1он

На изборите во БиХ ќе учествуваат 130 партии

А1он

ВИДЕО: Таравари не ја прифаќа подадената рака од ДУИ

Искра Манојлоска

Шест пријави за нерегуларности на изборите во Кочани

А1он

Човек нудел ваучери за гориво, во возврат за гласање

А1он