amdi bajram

Македонија

Амди Бајрам нема да биде погребан во Алејата на великаните, неговата партија погрешно информирала

А1он
Лидерот на Сојузот на Ромите и долгогодишен пратеник, Амди Бајрам, сепак нема да биде погребан во Алејата на великаните на гробиштата во Бутел, туку на
Македонија

Амди Бајрам денеска ќе биде погребан во Алејата на великаните на гробиштата во Бутел

А1он
Денеска ќе биде погребан лидерот на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам, кој почина вчера на 64-годишна возраст. Погребот, како што соопшти Сојузот на Ромите, е
Македонија

Амди Бајрам бил позитивен на Ковид-19, ќе се спроведе епидемиолошка анкета со неговото семејство и контакти

А1он
Министерството за здравство информира дека откако кај починатиот Амди Бајрам постмортем е утврдено дека истиот бил позитивен на ковид-19, Центарот за јавно здравје-Скопје ги презема
Македонија

Почина Амди Бајрам, имал проблеми со срцето

А1он
Поради кардиоваскуларни проблеми, почина Амди Бајрам, експратеникот и претседател на Сојуз на Ромите. Тој починал во приватната клиника во Скопје. Посмртно, ќе му биде земен
Видео Македонија

(ВИДЕО) Амди Бајрам: Доста е за едни државата да биде мајка, за други маќеа

Габриела Димковиќ-Мишевска
Пратеникот Амди Бајрам од Сојузот на Ромите рече дека доволно време малите партии биле во сенка на големите и дека како што рече време било
Видео Македонија

(ВИДЕО) Амди Бајрам: Бев на Титаник, ама пропадна и се префрлив на друг брод

А1он
„Го свикав овој прес, поради некои шпекулации во јавноста, дека преговарам со ВМРО-ДПМНЕ. Тоа е чиста лага, ниту преговарам, ниту ништо. Јас сум во коалиција
Видео Македонија

(ВИДЕО) Амди се налути: Не можам да дојдам до збор, да се бришам од пратеник

А1он
Пратеникот Амди Бајрам, се налути на пратениците бидејќи како што тврдеше две седници по ред не можел да постави прашање, на седниците предвидени за патенички
Македонија

„За ова од Топаана, ги имам списковите“, му вели Амди Бајрам на Јанакиески

А1он
Во последната објавена бомба во Кривичниот суд за предметот „Титаник“ на СЈО, беше пуштен телефонски разговор помеѓу екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески
Македонија

Џафери со делегација од Светската организација на Ромите: Амди Бајрам номиниран за претседател на Европска Ромска партија

А1он
Денес, претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери оствари средба со делегација на Светската организација на Ромите, предводена од претседателот и амбасадорот за мир,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Амди Бајрам: ВМРО-ДПМНЕ се како магаре кое застанало и не сака да оди, па мора малку да се подбуцне

А1он
Пратеникот Амди Бајрам од Сојузот на Ромите ги повика граѓаните да излезат и да гласаат „за“ на претстојниот референдум на 30 септември. „Ромите во Македонија