Спорт

Надал загуби само 4 гема и ја забележа 81-та победа на „Ролан Гарос“

Носителот на 16 „Гренд слем“ титули и светски број 1, Рафаел Надал загуби само четири гема на „Сузан Ланглен“, постигнувајќи ја 81-та победа на „Ролан
Спорт

Фалкао за интересот на Милан: За мене е чест што ме сака таков клуб

Кристијан Ландов
Колумбискиот напаѓач, Радамел Фалкао изјави дека е „вистинска чест“ што еден клуб како Милан е заинтересиран за него. Во последните неколку дена се шпекулира дека
Македонија

Шекеринска не знае зошто војниците не пријавувале повреди

Од почетокот на годината имавме три случаи кога професионални војници или подофицери беа повредени при изведување вежби и тоа не е бројка која отстапува од
Свет

Шпанските социјалисти бараат поддршката за уривање на Владата

Шпанските социјалисти се обидуваат да ги убедат помалите партии во Парламентот на Шпанија, да го поддржат нивниот предлог за изгласување недоверба на конзервативната Влада на
Спорт

Евертон го претстави новиот менаџер

Евертон официјално го објави назначувањето на Марко Силва, кој потпиша договор за три години со карамелите. Четириесет-годишниот поранешен менаџер на Ватфорд и Хал Сити ја
Спорт

Eксменаџерот на Арсенал, Венгер: Не можам да лeжам на плажа, сакам нов предизвик

Кристијан Ландов
Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека ќе продолжи со својата кариера и се надева дека ќе добие понуда од топ-клуб. – Сега можам
Македонија

Обезбедени се средства за споменик на гробот на Есма Реџепова

Кристијан Ландов
Формирана е работа група и се обезбедени финансиски средства за изградба на споменик на гробот на Есма Реџепова, соопшти денеска премиерот Зоран Заев. Одговорајќи на пратеничко
Магазин

СРАМОТА! – Вечер на раскажување квир-приказни

И годинава во Скопје по 6 пат се одржува „Викендот на гордоста Скопје 2018“ – СРАМОТА! – Вечер на раскажување квир-приказни.  Настанот ќе започне во Кино Култура,