hamilton

Спорт

Тото Волф: Хамилтон е последната личност која треба да се обвини за валкани игри

А1он
Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф застана во одбрана на Луис Хамилтон, по низата обвинувања искажани кон него по судирот со Макс Верстапен на трката
Спорт

ВИДЕО: Инцидент, казна, драма и триумф на Хамилтон на Силверстоун

А1он
Седумкратниот светски првак во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон (Мерцедес), триумфираше денеска во трката за Големата награда на Велика Британија и покрај казната од 10
Спорт

Левандовски, Леброн, Надал и Хамилтон претенденти за наградата „Лауреус“

А1он
Објавени се номининациите за престижната спортска награда „Лауреус“ за 2020 година. Номинирани за наградата во категоријата спортист на 2020 година се: – фудбалерот на Баерн,