hamilton

Спорт

Тото Волф лут, Хамилтон и Расел шокирани од лошите перформансите на Мерцедес

А1он
Најдоминантниот тим изминатата деценија во шампионатот на Формула 1, Мерцедес, се соочува со големи проблеми на стартот од новата сезона. Мерцедес, според перформансите е далеку
Спорт

Макс Верстапен и Луис Хамилтон викендов се борат за историја

А1он
Со ист број бодови, Макс Верстапен и Луис Хамилтон викендов ќе се борат за историја во Формула 1. Британецот со победа ќе стане најтрофеен во
Спорт

Хамилтон: Големата награда на Бразил е еден од најдобрите викенди во целата моја кариера

А1он
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, проговори за емоциите кои ги доживеа по победата на Големата награда на Бразил. – Тоа беше тежок викенд за сите.
Спорт

Тото Волф: Хамилтон е последната личност која треба да се обвини за валкани игри

А1он
Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф застана во одбрана на Луис Хамилтон, по низата обвинувања искажани кон него по судирот со Макс Верстапен на трката