Свет

Раб: Расте опасноста Британија да ја напушти ЕУ во март

Британскиот министер за напуштање на Европската унија Доминик Раб изјави дека Брегзит ќе се изврши и суштински, а не само преку формално заминување на Британија
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Насилно туркање на договорот ја носи државата во ќорсокак

Кристијан Ландов
Покрај сите притисоци, закани и уцени од страна на власта, граѓаните кажаа „не“ на штетниот договор за промена на името, велат од партијата ВМРО-ДПМНЕ, кои
Македонија

Претепаниот скопјанец: Лихвар ме маваше со пиштол по глава, ме бодеа со штрафцигер

Кристијан Ландов
Брутално претепаниот скопјанец за „А1он“ вели дека бил нападнат од познат лихвар во Скопје бидејќи зел на заем 200 евра, кои потоа ги вратил, но
Македонија

35.000 евра се потребни за лекување на шест деца

Кристијан Ландов
Според хуманитарната организација „Допир“ осум деца во моментов се на листа за чекање донации се 3 годишната Јована, 20 годишниот Мики, 7 годишниот Стефан, 11
Македонија

(ВИДЕО) Докторатот на Груевски: Поранешната влада направи многу за да се спречи перењето пари

Кристијан Ландов
Експремиерот Никола Груевски докторираше на Економскиот факултет во Скопје на тема „Економските ефекти на различните видови меѓународни текови на капитал, со посебен осврт на Република
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Избори мора да има заедно со претседателските

Кристијан Ландов
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од митингот на ВМРО-ДПМНЕ порача дека избори мора да има заедно со претседателските следната година. -Да видиме дали народот се
Македонија

ВИДЕО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Влада

Кристијан Ландов
Под мотото „Македонија ќе победи“ пред Владата на Република Македонија вечерва митинг одржува опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Ова е прв митинг што го организира ВМРО-ДПМНЕ предводена од
Спорт

Роналдо сака да замине од Реал

Фудбалерот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо, веднаш по финалето во Лигата на шампионите на соиграчите им соопштил дека размислува да го напушти клубот. Според шпанскиот
Македонија

СДСМ: Мицкоски останува на браникот за одбрана на криминалот на Груевски

По обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ имала сомнителни трансакции, од владеачката партија велат дека ревизијата потврдила дубиозно финансиско работење на ВРМО-ДПМНЕ и велат дека Мицкоски
Македонија

НСДП избра членови на Извршниот комитет и потпретседатели

Централниот одбор на НСДП денеска во Скопје ја одржа својата прва конститутивна седница по одржаниот четврти конгрес на партијата. Членовите на Централниот одбор избраа 19