Откако ги зел парите од Камчев, Боки 13 се јавил кај вработен во МВР да праша дали го следат

Од:

Бојан Јовановски и Зоран Милевски се сомневале дека се следени, откако ги зеле парите од бизнисменот Орце Камчев, дознава „А1он“. Според нашите извори, Боки 13 веднаш штом излегол од домот на Камчев се јавувал кај човек во МВР или припадник на единицата „Алфи“ за да праша дали некој го следи. Засега не се открива кај кого се јавувал.

Жената што ги брои парите на снимката, „А1он“ дознава дека е сметководителката на Орце Камчев. Откако ги изброиле парите, Камчев му рекол на Боки 13:

„Е, Боки и спецификација на парите сум ви направил“.

Во домот на Камчев Кичеец и Боки 13 ги добиваат парите во чанта од „Луј Витон“ вредна околу 5 илјади евра. На снимката објавена во италијанскиот весник, во делот каде што не се слуша тон, Боки 13 му рекол на Камчев „Јас мислев во ќеса ќе ми ги дадеш“, а бизнисменот му враќа „Не личи Боки тебе во кеса да ти ги давам“.

Во објавената снимка се слуша како Боки 13 му ветува на Камчев дека ќе биде ослободен од притвор од страна на Врховниот суд, кој ќе ја укине мерката. Снимката е направена на 20 февруари, а веќе на 4 март Камчев е ослободен од Кривичниот совет на Врховниот суд за предметот „Империја“, кој го води СЈО.

Би можело да ве интересира

Европскиот суд за човекови права во Стразбур бара одговори од Владата за состојбата на Камчев информира неговата одбрана

Катерина Павлова-Николовска

Андов: Камчев утре ќе биде тестиран за коронавирус

Кристијан Ландов

Одбраната на Камчев демантира дека се жалел дека има коронавирус

Ландов

Камчев се жалел дека има коронавирус, но одбил испитувања на државната клиника

Кристијан Ландов

Адвокатите на Камчев откако одби прегледи на државно: Тој има право да одлучи каде ќе се лекува

Кристијан Ландов

Камчев одбил прегледи на Кардологија, сакал да оди во приватна клиника

Кристијан Ландов