Спорт

Изненадување во „Јане Сандански“: Соколов и Еуро Никел го урнаа МЗТ

А1он
Кошаркарите на Еуро Никел направија изненадување со триумфот на гостувањето кај МЗТ Скопје Аеродром од 75-87, во еден од трите натпревари одиграни вечерва од осмото
Македонија

Влада: Бугарија го потврди ветото, изневерeни се очекувањата на нашите граѓани поттикнувани и охрабрувани од ЕУ

А1он
Изневерени се оправданите очекувања на нашите граѓани, поттикнувани и охрабрувани од ЕУ и од земјите членки. Разнишана е довербата на голем дел од граѓаните на
Спорт

Алардајс го менува Билиќ на клупата на Вест Бромвич Албион

А1он
Поранешниот англиски селектор Сем Алардајс е наследникот на Хрватот Славен Билиќ на клупата на Вест Бромвич Албион, соопшти вечерва официјално премиерлигашот од Бирмингам. Алардајс потпиша
Економија

Турски „Арчелик“ купува 60 проценти од бизнисот на „Хитачи“

А1он
Турскиот производител на бела техника „Арчелик“ денеска соопшти дека потпишал договор за преземање на 60 проценти од бизнисот со апаратите за домаќинство во странство на
Македонија

(ВИДЕО) Василевска: Ова не е нов образовен концепт, ова е тешка импровизација и смислено исполнување концесии

А1он
За коренитите промени во концептот на основното образование мора да има широка јавна дебата, она што сега се нуди е далеку од образовен концепт и
Македонија

(ВИДЕО) Здравствените работници во кампањата „Празнувај одговорно“: Сѐ ова ќе помине, ќе дојдат поубави и посреќни моменти

А1он
Поминавме исклучително тешка година и не смееме да се откажеме, посебно не сега, во последните мигови велат здравствените работници како дел од кампањата „Празнувај одговорно“
Спорт

Владимир Кличко и Флојд Мејведер во боксерската „Куќа на славните“

А1он
Украинецот Владимир Кличко и Американецот Флојд Мејведер се најзвучните нови имиња кои влегуваат во Меѓународната боксерска „Куќа на славните“. Со ова Владимир Кличко ќе се