kiril petkov

Регион

Петков: Не може Македонија да има подобри информации за руски шпиони во Бугарија од нашите служби

А1он
Бугарската тајна служба направи голем превид со тоа што архимандритот Васијан и неговите двајца службеници на Руската црква не биле протерани уште многу порано, а
Македонија

СДСМ контра Кирил Петков, ќе предложи Резолуција за Илинден во македонското Собрание

А1он
Илинден е еден од најсветлите празници во македонската историја. Светилник на нашата борба за посебност и независност. И тоа не може да го смени и
Регион

Избори во Бугарија: Борисов со два проценти предност пред Петков, шест партии влегуваат во Парламентот

А1он
Коалицијата ГЕРБ – СДС има најмногу освоени гласови на парламентарните избори во Бугарија со 26,51%, покажуваат нецелосните и неофицијални резултати од Централната изборна комисија на
Регион

Претседателот на Бугарија Румен Радев ќе има консултации со партијата на Кирил Петков и Асен Василев, Борисов нуди нови консултации

А1он
Денеска претседателот на Бугарија Румен Радев ќе има политички консултации со лидерите на политичката партија „Продолжуваме со промената“ Кирил Петков и Асен Василев за формирање
Регион

Кирил Петков: ГЕРБ, откако победи на изборите во Бугарија, мора да формира влада

А1он
Кирил Петков, копретседателот на „Продолжуваме со промената“ и поранешен премиер на Бугарија, за БНТ коментира дека е задолжително ГЕРБ, која освои најмногу гласови на предвремените
Регион

Петков: Борисов да се пензионира, а по реформите во судството – да оди во затвор

А1он
Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, мора да се пензионира бидејќи ја стопира реформата на партијата. Со него нема да се направи судска реформа, бидејќи со
Регион

Регистрирани партиите на Стефан Јанев и на Кирил Петков за предвремените избори во Бугарија

А1он
Градскиот суд во Софија дозволил „Бугарски подем“ да се запише во регистарот на политички партии, јави дописникот на МИА од Софија. Стефан Јанев пред речиси
Регион

Донев: Почнува план за финансиска стабилизација на „Булгаргаз”

А1он
Бугарската преодна влада од денеска ќе почне со подготвка на план за финансиска стабилизација на компанијата „Булгаргаз“, со што таа ќе може да обезбеди снабдување