Алијанса за Албанците со честитка на реизборот на Мицкоски

Од:

Алијанса за Албанците му го честита повторниот избор на Христијан Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, а на партијата за успешниот Конгрес, како важен чекор во понатамошната консолидација на партиските структури и понудата на опозицијата.

dobivaj vesti na viber

-Проблемите со кои се соочуваат граѓаните како последица на коруптивниот и криминален режим на СДСМ-ДУИ се многубројни. Денешната опозиција ја очекува многу работа за подобрување на условите на животот на граѓаните, а посебно во борбата со криминалот и корупцијата, економскиот развој и еднаквоста на граѓаните без никакви поделби, како основни предуслови за материјализирање на европската перспектива на земјата, пишува во честитката на Алијанса за Албанците до Мицкоски.

Би можело да ве интересира

Кочоска Димитриеска: СДСМ се здружена криминална банда со ДУИ, затоа немаат храброст да ги осудат за исвиркување на македонскиот јазик

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е премиер и професор, а нема факултет меѓу 2000 универзитети на Шангајската листа

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да одговори – Или уставни измени веднаш во Собрание, па да види јавноста дека нема 80 пратеници, или оставка и избори

Ана Ололовска

Мицкоски: СДСМ и Ковачевски работат под диктат на Бугарија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски до Ковачевски: Ако власта собере 80 пратеници за промена на Уставот ќе заминам од политиката, ако не да одиме на предвремени избори

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Во истиот ден кога Каевски се фалеше дека го заштитиле идентитетот, стигна демант од Бугарија

Ана Ололовска