trajko veljanoski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Зеќири: Не го навредив Џафери, нека не ја префрла одговорноста

А1он
Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зеќири ги отфрла обвинувањата дека тој е виновен што не се гласало за одземање на имунитетот на пратеникот, Трајко Вељаноски. Тврди
Видео Македонија

(ВИДЕО) Џолев: Не сме праќале повторно барања за симнување на имунитетот на пратеници

А1он
Претседателот на кривичниот суд во Скопје, Иван Џолев на новинарско прашање не даде дефинитивен одговор дали судот повторно до Собранието ќе испрати барање со кое
Видео Македонија

(ВИДЕО) Груби: Не барав да се прекине седницата, новинарите шират лажни вести

А1он
Артан Груби негира дека имале договор со ВМРО-ДПМНЕ за одземање на имунитетот на Вељаноски. Тој тврди дека сите пратеници од ДУИ биле подготвени за гласање,
Македонија

Богоевски до Џафери: Ти ја прекина седницата зошто сте заедно со криминалната банда на ДПМНЕ

А1он
Талат Џафери ја прекинал седницата поради однесувањето на колегата Мухамед Зекири. Не знаев дека “лавот од Форино” бил толку чувствителен“ реагира претседателот на Комисијата за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Џафери: Седницата беше прекината поради однесувањето на Мухамед Зекири

А1он
Седницата е прекината затоа што помина полноќ и поради однесувањето на пратениците, посебно поради однесувањето на Мухамед Зекири, изјави денеска претседателот на Собранието, Талат Џафери.
Македонија

Села: Дали Талат е продолжена рака или фатен за опашка

А1он
Пратеникот и лидер на Алијанса за Албанците, Зијадин Села се огласи преку социјалната мрежа „фејсбук“ по синоќешната тензична собраниска седница, која претседателот на Собранието Талат
Македонија

ВИДЕО: Собранието не му го одзеде имунитетот на Вељаноски, Џафери ја прекина седницата

А1он
Собранието не му го одзеде имунитетот на експретседател на Собранието, Трајко Вељаноски, осомничен за организирање на насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година.
Македонија

Канческа побара 1 час пауза да заземе став за имунитетот на Вељаноски

А1он
Претседателот на Собранието, Талат Џафери по барање на координаторката на независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, Елизабета Канческа-Милевска даде едночасовна пауза од расправата за одземање на
Македонија

Милошоски: Секој кој се дрзнал да не поддржи двотретински проект на власта станува обвинет

А1он
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на денешната седница во Собранието за одземањето на пратеничкиот имунитет на Трајко Вељаноски рече дека Обвинителството е продолжена рака на
Македонија

Собранието ја почна расправата за имунитетот на Вељаноски

А1он
Пратениците ја почнаа расправата за одземање на имунитетот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељаноски, на барање на Основен суд Скопје 1 Скопје, Одделение за организиран